Vyhlášení finalistů: VAN GRAAF Junior Talent 2024

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se v rámci jarní edice chystá přivítat nejen etablovaná jména, ale rovněž poskytnout platformu pro novou vlnu nadějných vycházejících návrhářů prostřednictvím tradiční soutěže VAN GRAAF Junior Talent.

Odborná porota talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2024 vybrala na základě životopisů a portfolií předložených přihlášenými návrháři čtyři finalisty, kteří budou mít možnost prezentovat svou tvorbu v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku FW24.

Soutěž, která se již osmým rokem koná ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF, je určena pro české a slovenské módní tvůrce ve věku do 26 let a mohou se do ní hlásit na základě open call výběrového řízení vyhlašovaného pravidelně počátkem daného roku.

Vyhlášení finalistů: VAN GRAAF Junior Talent 2024

Odbornou porotu tvoří Verena Czaja, generální ředitelka VAN GRAAF, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, Danica Kovářová, šéfredaktorka Vogue CS, šéfredaktorka Elle Thea Prokop, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktor Esquire Petr Matějček, šéfredaktorka Cosmopolitanu Adéla Mazánková, šéfredaktorka magazínu Top Fashion Barbora Franeková, vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PročNe Gabriela Marešová, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Lenka Šubrtová, renomovaný český designér Jan Černý a odborná garantka, oděvní designérka a profesorka Liběna Rochová.

Společnost VAN GRAAF je přesvědčena o tom, že mladí talentovaní tvůrci si zaslouží podporu. Jsme proto velmi rádi, že i letos proběhne Mercedes-Benz Prague Fashion Week s naší účastí. Těšíme se na setkání s letošními finalisty a přejeme jim, aby uspěli jak v této soutěži, tak ve své budoucí kariéře,“ uvedla Verena Czaja, generální ředitelka společnosti VAN GRAAF.

Finalisty pro rok 2024 se stali:

  1. Hana Valtová – studentka UMPRUM, Ateliér designu oděvu a obuvi

Ve své tvorbě se nejraději zabývá historickými řemeslnými technikami a jejich aplikováním na současný oděv. Kolekce nesoucí název Dandizette, kterou představí v rámci soutěže, je odkazem na dandysmus a módu 18. a 19. století.

@hana_valtova

  1. Valerie Jurčíková – studentka UMPRUM, Ateliér designu oděvu a obuvi

Valerie je studentkou posledního ročníku Ateliéru designu oděvu a obuvi. Kolekce, kterou představí v rámci MBPFW, je inspirována pohřbem a postavou vdovy. Toto téma pojímá s nadsázkou a událost, kterou si sama zažila, interpretuje vlastním výtvarným jazykem.

@valerie_jurcikova

  1. Vojtěch Lopour – Absolvent ArtEZ, University of the Arts, Nizozemsko

Jeho tvorba kombinuje pánský tailoring a sportswear. Inspiraci čerpá z aerodynamických tvarů, architektury, nábytku a funkčnosti každodenního života. Připravovaná kolekce bude osobitou reprezentací DNA jeho tvorby s důrazem na funkční prvky, inovativní postupy a nevšední materiály.

@vojtechlapour

  1. Šimon Žák – student UMPRUM, Ateliér designu oděvu a obuvi

V kolekci Found Footage se inspiruje stejnojmenným konceptem, kdy nalezené materiály a inspirace z různých zdrojů tvoří základní stavební blok. Pracuje s dekonstrukcí a remixem různých prvků z minulosti a přítomnosti, aby vytvořil unikátní a autentické styly, které reflektují šíři a bohatství lidské zkušenosti.

@simon__zak

Vyhlášení finalistů: VAN GRAAF Junior Talent 2024

Finalisté představí své módní kolekce v rámci přehlídky nadcházející edice MBPFW FW24, která se uskuteční 20. dubna ve 14:00 v Tyršově domě – sídle České obce sokolské.

Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, kterou poté představí zdarma na podzimní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru.Také mu ze strany Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku budou poskytnuty PR a organizační podpora a zajištěny materiály, které může následně využít pro účely budování své značky.

Vyhlášení finalistů: VAN GRAAF Junior Talent 2024

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím budou k dispozici od 4. března na www.mbpfw.com.

Oficiální hashtag soutěže:

#VANGRAAFJuniorTalent2024

#vangraaf_cz

Zdroj foto: MBPFW

Související příspěvky