Soutěž o 3 x 2 vstupenky do kina LUCERNA

Chcete vyhrát 2 vstupenky do kina LUCERNA.

Tři z vás mohou vyhrát 2 vstupenky na kterýkoliv film do kina LUCERNA.

Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku: 

Soutěžní otázka:

Na jaké pražské adrese sídlí kino LUCERNA?

A) U Lucerny 123

B) Vodičkova 704 /36

C) Revoluční 11

Nápovědu najdete na našem portálu v katalogové kartě kina LUCERNA nebo v odkazu ZDE.

Pošlete nám správnou odpověď, své jméno, adresu a telefon na e-mail: soutez@prazskeprikopy.cz. Do předmětu zprávy napište: PražskéPříkopy.cz – Soutěž s kinem LUCERNA. Ze všech došlých emailů vyhrává správná odpověď: 200, 300 a 400, tyto e-maily od nás obdrží výhru v podobě 2 vstupenek na kterýkoliv film v kině LUCERNA.

Soutěž trvá od 22.04. – 28.4. 2024.

KINO LUCERNA

Bylo slavnostně otevřeno 3. 12. 1909, v letošním roce tedy oslaví neuvěřitelných 114 let své existence, čímž se stane jedním z nejstarších dosud funkčních kinosálů napříč Evropou a světem. Za tuto neskutečně dlouhou dobu se na plátně prestižního kinosálu, který je nedílnou součástí a ozdobou Paláce Lucerna, odpromítaly desetitisíce filmových titulů, do sedadel usedly milióny diváků a na jeho pódiu stály stovky filmových hvězd při slavnostních premiérách svých filmů.

V současné době sál disponuje 453 místy k sezení, je vybaven špičkovou digitální technologií 4K, umožňující též 3D projekci, zvukovou aparaturou Dolby Surround ve formátu 7.1 a je nejnavštěvovanějším klasickým biografem v České republice.

Druhý kinosál kina Lucerna

Přivítal své první diváky na sklonku roku 2013. Prostory, ve kterých vznikl, mají velmi zajímavou historii – před více než sedmdesáti lety zde bývala soukromá projekční místnost spolumajitele Paláce Lucerna a zakladatele barrandovských ateliérů Miloše Havla (strýce prezidenta Václava Havla a jeho bratra, vědce Ivana M. Havla). Sál tehdy sloužil především pro privátní předpremiéry filmů, které vznikly pod hlavičkou produkční společnosti Lucernafilm, nebo pro uzavřené projekce, na které měli přístup jen ti nejbližší z řad přátel majitele. Pokud je známo, nebylo zde nikdy pořádáno představení pro širší veřejnost. Po znárodnění byl sál zrušen a stavebně rozdělen na několik menších místností.

Je nám ctí, že v těchto historických prostorách můžeme v současnosti provozovat komorní kinosál s kapacitou 51 sedadel, která netradičně zdobí portréty předních československých, evropských i světových filmových tvůrců, včetně podobizny Miloše Havla na čestném místě uprostřed první řady.

Sál je vybaven digitálním projektorem 2K s 3D projekcí, a taktéž zvukovou aparaturou Dolby Surround ve formátu 7.1. 

Více informací na www.kinolucerna.cz.

Zdroj foto: KINO LUCERNA

Související příspěvky